phone +90 216 606 23 74

KİMYASAL ve SARF MALZEMELER (Geri)


PERKLORETİLEN

Pek çok sektörde kullanılan Perkloretilen ana kullanım amacı yağ alma olup Deri, Ayakkabı, Tekstil, Kuru temizleme sektörlerinde yoğun kullanılmaktadır.

Ambalaj : 330 kg varil
Diğer isimleri : Tetrakloretilen, PCE, Perc, Etilen tetraklorür

Açıkta kullanımı uygun olmayan bu ürün kapalı sistem geri dönüşümlü makineler ile birlikte kullanılmalıdır.

HiGlo Kuru Temizleme Solventi

Multisolvent kullanıma uygun Kuru Temizleme makinelerinde rahatlıkla kullanılabilen HiGLO solvent lekelere düşman kıyafetlere dost yapısı ile harika bir şekilde kıyafetlerinizi temizler.

HiGLO kanserojen değildir, mutajenik değildir, yanmaz.

• Daha parlak renkler, Yumuşak tuşe, Kolay ütüleme
• Ürünlerde aksesuar v.s hasarına sebep olmaz
• Renk karışımları olmaz (tekstil boya kalitesi iyi olduğu durumlarda)
• Solvent bazlı lekeler yanında su bazlı lekeler için de uygun
• Ter kokusunu ortalama düzeyde giderir.
• Tüm multisolvent makinelerde kullanılabilir.
• BÖWE Premium seri makinelerde 55-65 dakika gibi sürelerde işlem biter.
• Diğer alternatif solventlere göre daha hızlı kurur ve kötü koku bırakmaz.Kuru temizleme kimyasalları

Yardımcı kimyasallar leke çıkarma ve tuşe vermek amaçlı kullanılmaktadır.
HiGLO kanserojen değildir, mutajenik değildir, yanmaz.


Leke Çıkarıcılar

Tekstil üzerinde lokal olarak kullanılan özel leke çıkarma kimyasallarıdır. Leke masalarında kullanılmaları tavsiye edilir. Sulu yıkama ve kuru temizleme için kullanılabilir.

Stain Wash Power: Güçlü yağ çözücü özelliği sayesinde zor lekeleri tekstilin içinden çıkartır. Yıkamada güçlendirici olarak süreçte kullanılabilir. Yağlı lekeler (sebze, mineral ve hayvansal yağlar, makyaj vs.) ve enzimatik lekeler (çikolata, yumurta, süt, kan vs.) tüm tekstillerde etkilidir. Yıkama öncesi ürüne uygulanır, gerekirse çitilenerek deterjanda suda bekletilir ve standart yıkama uygulanır. 750 ml sprey ve 5 lt bidon olarak satılır.

Stain Wash Oxy: Ağartıcı uygulanabilir lekelerde yıkamada leke çıkarıcı olarak işlem görür. Deri, süet, hassas kumaşlar ve yanmaya dayanıklı ürünlerde kullanılmamalıdır. Yıkama öncesi doğrudan uygulanır ve derhal yıkanır. Ana yıkama prosesinde leke çıkarıcı olarak eklenebilir. Renklerde solma ihtimaline karşı ürünün görünmeyen bir yerinde test edilmelidir. Uygulanmış ürün metal veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. 750 ml sprey satılır. Leke Seti 6x500 ml: Aşağıdaki ürünlerin her birinden 500 ml lik ambalajlardan oluşan leke çıkarma seti.

Sultraspot Mineral: Mineral bazlı lekeler. Yapıştırıcı, boya, tükenmezkalem, ruj vs. 5 lt bidon olarak satılır.

Sultraspot Protein: Protein bazlı lekeler. Kan, süt, üre, yemek, bira vs. 5 lt bidon olarak satılır.

Sultraspot Color: Pigment bazlı lekeler. Çay, kahve, çimen, şarap, meyve vs. 5 lt bidon olarak satılır.

Sultraspot Tint: Mürekkep bazlı lekeler. Cila mürekkep, makyaj, ruj vs. 5 lt bidon olarak satılır.

Sultraspot Metal: Metal bazlı lekeler. Pas ve eski kan. 5 lt bidon olarak satılır.

Sultraspot Soft: Hassas tekstiller ve renkliler için genel amaçlı leke çıkarıcı. 5 lt bidon olarak satılır.

Son İşlem Kimyasalları:

Kuru temizlemede tekstile özellik veya tuşe veren özel kimyasallardır.

Sultraqua: Su ve leke geçirmezlik kimyasalı HiGlo, Perkloretilen, Hidrokarbon Sultracare: Deri bakım kimyasalı, tüm solventler ve su Sultrafresh: Havalandırma kimyasalı HiGlo, Perkloretilen, Hidrokarbon

Deterjanlar (Kuvvetlendiriciler):

Kuru temizleme makinelerine solventlerinin ve leke çıkarma gücünü artıran kimyasallardır.

Sultrasoft P: Perkloretilen için deterjan Sultrasoft Deo P: Perkloretilen için deterjan parfümlü Sultrasoft Hi: HiGlo için deterjan Sultrasoft Deo Hi: HiGlo için deterjan parfümlü

Fırçalama Kimyasalları:

Sultrex P: Perkloretilen kullanan makineler için yoğun kirli özellikle kol ve yakalar için kullanılan kimyasaldır. Sultrex Hi: HiGlo kullanan makineler için yoğun kirli özellikle kol ve yakalar için kullanılan kimyasaldır.

WET CLEAN (ISLAK TEMİZLEME) KİMYASALLARI

Kuru temizleme yerine hassas ıslak temizleme (Wet Clean) yapan işletmelerinin kullandığı tüm kimyasallar ürün listemizde mevcuttur. Islak temizlemede normalde su ile yıkama yapıldığında zarar görecek tekstiller profesyonel tip yıkama makinelerde özenle kontrol edilen su ve mekanik etki ile özel kimyasallar yardımı ile zarar görmeden çok daha temiz olabilmektedir.
CHRISTEYNS marka şemsiyesi altında bulunan Cole&Wilson kuru temizleme ve wet clean kimyasalları profesyonel ürünler üretmekte ve tüm dünyaya dağıtmaktadır.

ANA YIKAMA DETERJANLARI

Pro-fit Wool: Yünlüler için özel tuşe kimyasalı. İçerdiği yüksek miktarda lanolin sayesinde yün üzerini doğal koruyucu bir tabaka kaplar. Hoş ve uzun süreli parfümü vardır. 20°C den itibaren etkili olur. Kirliliğe göre 5-30 ml/kg olarak uygulanır. pH 5,3 olup 20 kg bidonlarda satılmaktadır.

Pro-fit Delicate: Hassas tekstiller için özel deterjan. Tüm tekstil tipleri için uygundur. Her sertlik derecesinde kullanılabilir. Harika leke sökme gücü. Protein bazlı lekelerde etkili. İyi anti grileşme özelliği. 20°C den itibaren kullanılabilir. Optik beyazlatıcı yoktur. Clear ve degrease ile uyumludur. Kirlilik seviyesine göre 5-25 ml/kg kuru tekstil oranında kullanılabilir. pH 9,1 olup 23 kg bidonlarda satılmaktadır.

Pro-fit Cool: Ana yıkama deterjanı. Renkli ve beyazlar için uygun. Tüm su sertliklerinde kullanılabilir. 30-60°C arasından kullanılabilir. Hoş ve uzun süreli hafif kokulu. Kirliliğe göre 8-30 ml/kg kuru tekstil dozajında kullanılır. pH: 7,5 olup optik parlatıcı içerir. 24 kg bidonlarda satılmaktadır

SON İŞLEM DETERJANLARI

Pro-fit Restyle: Son işlem deterjanı. Sentetik ve hassas tekstiller için hoş bir tuşe ve eski haline getirme işlemi yapar. Yumuşak suda kullanılır. Fiberler üzerine bir film tabakası kaplayarak kırışmayı azaltır ve ütülemeyi kuvvetlendirir. Ütüde kolaylık sağlar. Statik elektriği önler. Kısa işlem süresinde dahi optimal makyaj yapar. Renkli kumaşlarda leke yapmaz. Son durulamada 20-40 °C de kullanılır. 3-5 ml/kg tekstil olarak uygulanır 3-5 dakika durulama yapılır. 22 kg lık bidonlarda satılmaktadır.

Pro-fit Protect: Su ve leke itici kimyasal. Mont ve kayak ceketleri itfaiye, ilk yardım ve diğer koruyucu kıyafetlerin su geçirmezliği için kullanılır. Yumuşak suda kullanılır. Kurutma 60°C den itibaren kurutulmalıdır. Son durulamadan 20-50 ml/kg olarak dozajlanır. Asidik (pH 6-6,5) ortamda işlemden sonra kurutulur. Bu ürün tekstile doğrudan sprey ile püskürtülerek te uygulanabilir ancak sonuç tekstil tipine ve uygulamaya bağlıdır. pH 6 olup 20 kg bidonlarda satılmaktadır.

Pro-fit Body: Son işlem deterjanı. Sentetik ve hassas tekstiller için parlaklık ve güzel görünüş verir. Yumuşak suda kullanılır. Ütüde kolaylık sağlar. Statik elektriği önler. Düşük sıcaklık ve sürelerde dahi etkili olur. Renkli kumaşlarda leke yapmaz. Son durulamada 3-5 dakika yıkama ile 20-40 °C de işlem olur. 3-5 ml/kg kuru tekstil olarak uygulanır. pH 7,4 olup 20 kg bidonlarda satılmaktadır.

Pro-fit Degrease: Yağ sökücü deterjan. Doğal yağ ve yağlı lekelerde etkili. Doğal solvent olarak portakal terpenleri içerir. Pamuk ve polyester pamuk kumaşlara uygundur. Tüm su sertliklerinde kullanılabilir. Delicate ve clear ile birlikte kullanılabilir. Kirliliğe göre 0,5-8 ml/kg kuru tekstil dozajında kullanılır. pH 6,2 olup 20 kg bidonlarda satılmaktadır.

YUMUŞATICILAR

Pro-fit Fresh: Son işlem deterjanı. Tüm tekstil tiplerine ve su sertliğine uygundur. Kısa işlem süresinde bile optimal form verir. Ütüyü kolaylaştırır, statik elektriği azaltır, ütüde eser bırakmaz. Son durulamada 1-7 ml/kg kuru tekstil olarak uygulanır. pH:4,0 olup 20 kg bidonlarda satılmaktadır.

AĞARTICILAR

Pro-fit Clear: Hassas tekstiller için ağartıcı. Özel perasid bazlı sıvı ağartıcı. Düşük sıcaklıkta mükemmel ağartma. Hassas tekstillerde kullanıma uygundur. Düşük pH (8,59,0) değerlerinde çok düşük tekstil hasarı. Tekstile temiz ve açık görüntü verir. Kat ve küf lekelerinde mükemmel performans. Çok düşük kokulu olup 20 kg bidonlarda satılmaktadır.